Akşener’den Bozdağ’a: 8 sene Meclis’i yönettim, senin kadar cıvık, FETÖ sözcüsü kimseyi görmedim

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, İstanbul’da partisinin seçim uyum merkezinin açılışında konuştu.

Akşener, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Biz gidersek FETÖ kazanacak, FETÖ sevinecek” kelamlarına reaksiyon gösterek, “Sayın Bekir Bozdağ, biz kazanırsak, FETÖ kazanacakmış. 8 sene Meclis’i yönettim, senin kadar cıvık, FETÖ sözcüsü kimseyi görmedim. Bir FETÖ övgüsü, bir FETÖ övgüsü… diğerlerine fırça” tabirlerini kullandı.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Bunların hepsini 14 Mayıs akşamı attaya göndereceğiz ve liyakatin öne çıktığı, demokrasinin, hukukun üstünlüğünün uygulandığı Türkiye’yi inşa edeceğiz. Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e… Tertemiz helal oylarınızla, bizi anlatarak, UYGUN Parti’yi anlatarak… Pek çok hakarete ve iftiraya uğradık. Vilayet Liderimiz, basın danışmanım atağa uğradı, meskenim basıldı, partimiz kurşunlandı. Alt tarafı bir seçime gidiyoruz güya savaşa gidiyormuşuz üzere.

Sayın Bekir Bozdağ, biz kazanırsak, FETÖ kazanacakmış. 8 sene Meclis’i yönettim, senin kadar cıvık, FETÖ sözcüsü kimseyi görmedim. Bir FETÖ övgüsü, bir FETÖ övgüsü… diğerlerine fırça. Bir diğeri, ben Binali Yıldırım’a hürmeti olan bir insandım; haydi İstiklal Marşı’nı okuyamadı, yaşlandı olabilir lakin 14 Mayıs seçiminin ‘işgalci güçle’ bu biz oluyoruz, istiklal gayreti verenlerle olduğunu söylüyor. Sahiden yazıktır, günahtır, ahmaklıktır, saygısızlıktır. Bir oburu arkadaş erkek-erkeğe evliliğe takınmış, bu ülkede erkek-erkeğe evlilik mi var? hayırdır inşallah. 14 Mayıs akşamı kazandığımızda Türkiye’de darbe olacakmış, haydi oradan be. AK Parti’nin yöneticilerinin yaptığı konuşmalar bu ülkeye yönelik tehdittir. Bu tehdidi bertaraf etmek için her bir kardeşim, diğer arkadaşını alarak oy kullanmaya gidecek ve ÂLÂ Parti’yi birinci yapacaksınız.

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı hepimizin güvenliğinden, namusunun, onurunun korunmasından sorumludur. Arkadaş diyor ki; Bizleri Gabar ve Cudi’ye gömecekmiş. Ben orada şehit olarak gömülmeye hazırım, sen hazır mısın sayın? Ayıp olan şu Sayın Erdoğan, senin sol elinde PKK var. Sen bebek katilinin kardeşine ‘Bizim Mehmet’ diyorsun, sağ elinde ise Hizbullah var, onlar da Gaffar Okkan’ın katilleri. Her iki terör örgütüyle sen el ele, kol kolasın. İnsanları gergin gergin seçime götüremeyeceksin, biz buna pürüze olacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir