Belalı isim: Salih Yıldırım… Yaşarken öldü, evli değilken çocukları oldu

Bolu’da yaşayan 40 yaşındaki Salih Yıldırım’ın başı, isim ve soyadının yaygın olması nedeniyle sıkıntıdan kurtulmadı. Yıldırım, “Bu isim yüzünden çok çektim. İsmimin başına ya da sonuna farklı bir isim daha ekleyeceğim. Adliyeye gelmekten sıkıldım” dedi.

Bolu’da, mobilya ve beyaz eşya satan dükkanda çalışan, evli ve iki çocuk babası Salih Yıldırım, kayıtlarda meyyit gözüktüğünden askerlik vazifesini yapamadı, bekarken bir boşanma davasında çocukların velayetinin kendisine verildiğini öğrendi ve hiç gitmediği İstanbul’da hırsızlık, Antalya’da da taciz olaylarında “tanık” olarak tabire çağrıldı.

Söz konusu durumlarla ilgisiz olduğunu sık sık dilekçeyle bildiren Yıldırım, Bolu Adliyesi’nde de Antalya’ya hiç gitmediğini, olaydan haberi olmadığını yazıp, telefonunun baz istasyonu kayıtlarının incelenmesi istikametinde savcılığa dilekçe verdi.

‘SEN ÖLÜSÜN, ŞIRNAK’TA ÇIĞ ALTINDA KALMIŞSIN’

DHA’ya konuşan Salih Yıldırım şunları anlattı: “2000’de askerlik görevimi yapmam gerekirken, tüm devrelerim askerlik şubelerinden çağırılırken, ben çağırılmadım. Bu durum üzerine o periyot ikamet ettiğim Düzce’de askerlik şubesine gittim. Oradan beni Malatya askerlik şubesine, daha sonra da Malatya’nın bir ilçesinde bulunan askerlik şubesine yönlendirdiler.

Oraya gittiğim vakit ise kumandan bana, ‘Salih sen ölüsün, Şırnak’ta çığ altında kalmışsın’ dedi. Sonrasında ise Genelkurmay’a yaşadığıma dair dilekçe verdim ve 2004’te askerlik misyonumu yerine getirdim” sözlerini kullandı.

‘BEKARDIM, EŞİM BENDEN BOŞANDI, ÇOCUKLARIN VELAYETİ BANA KALDI’

Yıldırım, bir boşanma davası sonrası çocukların velayetinin kendisine kaldığı belirterek, şöyle konuştu:

“Bu isim yüzünden çok çektim. 2012 yılında bir avukat aradı. Bekardım, hiç evlenmemiştim daha. Adıma açılmış boşanma davası çıktı. Avukat, ‘Çocukların velayeti size kaldı’ dedi. Dedim ki, ‘Ben evlenmedim ki çocukların velayeti bana kalsın’. Gittim, adliyeye tabir verdim. İsim benzerliğinden ötürü olduğunu belirttim, yanlışlık düzeltildi.”

Adına yeni bir isim daha ekletmek istediğini söyleyen Yıldırım, “Bu olaylardan rahatsızım. Özel bir şirkette çalışıyorum ve bu olaylar için müsaade almam gerekiyor. Bu durumdan sıkıldım, ismimin başına ya da sonuna farklı bir isim daha ekleyeceğim. Bu mağduriyet sanırım yalnızca bu halde çözülecek. Durduk yere adliyeye gelmekten sıkıldım” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir