Galatasaray alkış bekliyor… Fenerbahçe yönetimi kararını verdi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, derbi maçta rakiplerinin kendilerini alkışlayacağını düşündüğünü belirtti. Fenerbahçe idaresi bu mevzudaki kararını verdi.

Hürriyet’in haberine nazaran; Fenerbahçe idaresi maç öncesinde rakiplerini şampiyonluklarından ötürü alkışlamama kararı aldı.

Sarı-lacivertli yöneticilere nazaran; Mert Hakan Yandaş’ın adana Demirspor deplasmanında elle oynama gerekçesiyle iptal edilen golü şampiyonluk yolunda belirleyici oldu. Tekrar Fenerbahçe yöneticilerine nazaran; bu karar kusurluydu.

Fenerbahçe derbi maçta kazanırlarsa rakiplerinin yalnızca 2 puan farkla şampiyon olduğunu hatırlatıyor. Buna nazaran tekrar Adana Demirspor maçında Batshuayi ve Samet’in penaltı bekledikleri durumlarda hakem Ali Palabıyık’ın vermediği kararlar tesirli olduğu fikri haki durumda görünüyor.

İstanbulspor maçında Szalai’nin 5. dakikada attığı baş golünün sayılmaması da haksız bir karar olarak görülüyor.

Yine 2007 yılında oynanan ve “Sulu Derbi” olarak akıllarda kalan maçı örnek gösteren yöneticiler, rakiplerinden görmedikleri muameleyi göstermeyi düşünmedikleri belirtiliyor.

Dursun Özbek’in; “Fenerbahçe centilmen bir grup, alana çıkarken bizi alkışlayacaklardır.” sözleri hakkında yöneticiler olumsuz düşünüyor. Galatasaray’ın daha evvel şampiyon olan bir rakibini tebrik etmediği argümanıyla bu kelamların anlamsız olduğunu düşünülüyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir