Hakan Keleş: Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı

Spor Toto Süper Lig takımlarından Giresunspor, konutunda oynadığı İstanbulspor müsabakasından galip ayrılarak 8 maçlık üç puan hasretini sona erdirdi. 12 puanla düşme sınırının üzerine çıkan Giresunspor’da Teknik Yönetici Hakan Keleş maçın akabinde değerlendirmelerde bulundu. Keleş, şunları söyledi:

“Camiamızın bu türlü bir galibiyete ve morale muhtaçlığı vardı. Kazandığımız için memnunuz. Ancak maç istediğimiz üzere geçmedi. Makûs başladık. Yaptığımız bir kusurdan rakibimiz öne geçti. Sonra toparladık. 3 gol bulduk. Daha da artırabilirdik. Lakin biraz rehavet oldu. Sonra rakibimizin son dakikalarda bulduğu gol ve sonrasındaki sorunlu süreç bizim için makûs oldu. Kazanmak bizim ismimize hoş oldu. Önümüzde Fenerbahçe maçı var. Ona hazırlanacağız. Rakibimiz İstanbulspor’a bundan sonraki maçlarında muvaffakiyetler diliyorum.”

“İlk yarı amacımız 20 puan”

Süper Lig’in birinci devresinde Giresunspor’un oynayacağı 6 maç kalırken Teknik Yönetici Keleş, birinci yarı puan maksatlarının 20 olduğunu lisana getirdi.

Keleş, “12 maçta 12 puan aldık. Maç ortalaması 1 ile gidiyoruz ancak ortada kazanabileceğimiz maçlar oldu. Şanssızlıklar oldu. Bu yılki maksadımız 20 puanın üzerine çıkabilmek. Zira içerideki maçlarımız rakiplerimizle olan maçlar. Beni en çok üzen çok düzgün oynadığımız Ankaragücü maçından kaybettiğimiz puan bizi biraz derde soktu. Öteki maçlarda rakiplerimizin inanılmaz takım kaliteleri var. Onlar geçen yıldan güçlenerek geldiler. Biz sıfırdan bir kadro kurduk. Bu bizi biraz zorluyor. Vakit zaman performanslarımız dalgalı oluyor. Yeni bir kadro olmanın zorlukları var. Ancak hedeflediğimiz puan 20. Ulaşırız diye düşünüyorum” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir