Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Fitil fitil burunlarından getirecek Bay Kemal’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’da küme toplantısının akabinde yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, meşalelerle karşılandı.

Kılıçdaroğlu, burada şunları söyledi:

“Türkiye’nin önemli sıkıntılar yaşadığını biliyorum. Hiçbir vatandaşımın ümitsizliğe kapılmasını istemem. Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur.

Altı önder bir ortadayız. Altı önder Türkiye’nin gelişmesi için, büyümesi için, sıkıntılarının çözülmesi için gayret harcıyoruz. Bir ortadayız, beraberiz, birlikteyiz. Bundan emin olmanızı isterim. Havuz medyası muharrir; bozuldu, şöyle oldu, bu türlü oldu… Masanın altı, masanın üstü… Bunlara sakın inanmayın. Yalnızca ve yalnızca bize inanın.

Esnafın, çiftçinin, gençlerin dünya kadar sorunu var. Aileler, önemli bir yoksulluk yaşıyorlar. Bebeklerin yatağa aç yatırıldığını, öğrencilerin okula giderken kâfi beslenmediğini çok düzgün biliyorum. Fakat bunları çözme iradesi ve kararlılığındayız. Tamamını çözeceğiz. Bize soruyorlar, ‘Çözeceksiniz lakin parayı nereden bulacaksınız?’. Hiç meraklanmayın, beşli çetelerin çaldığı paraların tamamını alacağım, bu milletin esnafına vereceğim. Bu milletin çiftçisine vereceğim. Kim alın teri döküyor, çalışıyorsa onun hakkını teslim edeceğim. Bana diyorlar ki ‘Efendim, beşli çetelerden bu paraları alamazsın.’ Hukuk içinde alacağım, adalet içinde alacağım, yargı süreci içinde alacağım. Alacağız parayı, vereceğiz millete. Para milletin parası.

Adaleti gerçekleştirmek için, devletin dini adalettir, haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Hasebiyle kim adaletsizlik yapıyorsa karşısına çıkacağız. Kim mağdurun yanında değilse karşısına çıkacağız. Bütün mağdurların, haksızlığa uğrayanların tamamının hakkını ve hukukunu teslim edeceğiz. Şayet siyaset bunu yapmıyorsa, niçin siyaset yapıyor? Sizden isteğim bize inancın.

“‘BİZE OY VERİN’ DEDİK. SİZ DE VERMEDİNİZ, HAKLISINIZ”

Sevgili hemşerilerim Elazığ’ın ekmeğini yedim, suyunu içtim. Gençliğim burada geçti. Ticaret lisesinden mezun oldum. Elazığ’ı hiç unutmadım. Bürokratken de Elazığ’a geldim. Elazığlılarla her yerde, her ortamda kucaklaşıyorum. Elazığ’ın bu bölge için ne kadar bedelli bir kent olduğunu biliyorum. Elazığlıların gücünü, Elazığlıların çalışkanlığını da biliyorum.

Burada oyumuzun düşük olduğunu da biliyorum. Oyumuzun düşüklüğünün kabahati sizde değil bizde. Yani CHP’de. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik, yemeğinizi yemedik. Ankara’da oturduk. Nutuklar attık. ‘Bize oy verin’ dedik. Siz de vermediniz, haklısınız. Artık geliyorum. Adım adım geziyorum. Artık geliyor, oturuyorum. Konuşuyorum, dertleşiyorum, her bir sorunuza tek tek, samimi olarak yanıt veriyorum. Kanaat başkanları ile bir ortaya geliyorum. Gençlerle beraberim, bayanlarla, haksızlığa uğrayan ailelerle, çiftçilerle beraberim. Bunların meselelerinin tamamını çözeceğiz. Bu memlekete huzur ve rahmeti getireceğiz. Hiç kimse telaş etmesin.

“MISIR’DAKİ SAĞIR SULTAN, ‘BUNUN DA LİDERLİĞİNİ ALTI SİYASİ PARTİNİN GENEL BAŞKANI YAPIYOR’ DESİN”

Benim saraylarda oturma üzere bir niyetim yoktur. Saray değil halk üzere, vatandaş üzere yaşamak isterim. Hasebiyle sarayda oturanlar milleti unuttular. Milletin kaygısını bilmiyorlar. Lakin ben sarayda oturmuyorum, benim dışımdaki beş arkadaş da, genel liderimiz da sarayda oturmuyor. Birlikte, kol kola, omuz omuza bu ülkenin problemlerini çözmek için yola çıktık. Sizlere açık ve net davet yapıyorum. Bize katılın. Adalet istiyorsanız, rahmet istiyorsanız, haksızlıklarla gayret etmek istiyorsanız, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerle çaba etmek için bize katılın. Bize katılın ki güçlü olalım. Bize katılın ki Mısır’daki sağır sultan da ‘Yahu Türkiye’de bir şeyler oluyor, Türkiye’de bir adalet arayışı var, Türkiye’de beşerler yola çıktı; Türkiye’de beşerler hakkı, hukuku ve adaleti arıyor. Bunun da liderliğini altı siyasi partinin genel başkanı yapıyor’ desinler. Bize katılırsanız bir arada güçlü olur, ülkenin problemlerini çözeriz.

“FİTİL FİTİL BURUNLARINDAN GETİRECEK BAY KEMAL”

Faizcilere ne kadar para ödendiğini, uyuşturucu baronları ile kol kola gezdiklerini, devleti soyanlarla omuz omuza yürüdüklerini biliyorum. Hiç unutmayın, adalet içinde onların burunlarından fitil fitil bu Bay Kemal getirecek.

“DÖNÜP BANA MİLLİYETÇİLİK EDEBİYATI YAPACAKSIN”

Öyle meydan okudum, dünya lideri oldum. Efelenecek, sövecek. ‘Bak mal varlığını araştıracağım papazı vermesen’. 10 dakika sonra papazı teslim edersen, ülkeyi yönetemezsin. Biz ne yapacağız, o denli yapmayacağız asla. Tank, palet fabrikasını Katarlılara sattılar. Katarlılardan o fabrikayı alıp ordumuza teslim edeceğiz. Askeri hastaneleri kapattılar. Terörle gayrette yaralanan askerler hastaneye gelinceye kadar şehit oldular. O hastanelerin tamamını bir hafta içinde alacağız ellerinden, orduya teslim edeceğiz. Askeri hastaneleri de yerine koyacağız.

Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar, bana bir de milliyetçilik edebiyatı yapıyorlar. Siz kim, milliyetçilik kim? Milliyetçilik vatan toprağını terk etmemek, bayrağı indirmemektir. Elazığ’ın damarını biliyorum, güçlü bir milliyetçilik damarı var biliyorum. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken bayrağı indirecek ve türbeyi kaçıracaksın. Dönüp bana milliyetçilik edebiyatı yapacaksın. Ben o bayrağı götüreceğim, oraya dikeceğim. Süleyman Şah Türbesi’ni de toprağına götüreceğim.

“TEREYAĞINDAN KIL ÇEKER ÜZERE ÇÖZECEĞİM”

Biz insanımızı seviyoruz. Siyaset halka hizmet etme sanatıdır, siyasetçinin halka hesap vermesidir. Halkına hesap vermeyen bir siyasetçi olmaz. Bakın geçen sene 4,5 milyon civarında vatandaşın, hanenin elektriği kesildi. Ben de elektriğimi kestim. 4,5 milyonun insanı sıkıntısını anlatmak için. Artık soruyoruz. Kaç hanenin elektriği kesildi, 2022’de? Yanıt vermiyorlar, korkuyorlar… Hakikat bilgilendirmek zorundasınız bu milleti. Meraklanmayın, çözeceğim. Tereyağından kıl çeker üzere çözeceğim.

“SİZLER VARSANIZ BU ÜLKENİN ÇÖZÜLMEYECEK HİÇBİR SORUNU YOKTUR”

Bu ülkede herkesi barıştıracağım. Yok sağcı, solcu, yok şu kimlikten, bu kimlikten, şu inançtan, bu inançtan. Ne derlerse desinler. Açık ve net söyleyeyim. Herkesin inancı başımın üstüne. Herkesin kimliği başımın üstüne. Herkesin ömür usulü başımın üstüne. Herkesin barışması, kucaklaşması lazım. Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. Bu problemlere talibiz. Problemlere talibiz. Sıkıntıların ağır olduğunu biliyorum lakin asla karamsar değilim. Zira sizler varsınız. Sizler varsanız bu ülkenin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur.”   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir