Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu, Erdoğan’dan sonra en iyi AK Partili’dir

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, çeşitli ziyaretler için Kayseri’ye geldi.

Parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özdağ, seçim kampanyalarına başladıklarını belirterek, “Bu ay içinde 17 vilayetimizde ziyaretlerde ve temaslarda bulunacağız. Seçimlere kadar da bu ağır çalışma takvimini sürdüreceğiz. Seçimlerin ne vakit yapılacağı sıkıntısı de ülkemizde ne yazık ki bir anayasa ihlali sıkıntısına dönmüştür. Olağan kaidelerde seçimlerin haziran ayında yapılması gerek ve mevcut anayasaya nazaran haziranda yapılacak bu seçimlere Recep Tayyip Erdoğan’ın yasal olarak girmesi mümkün değil. Zira anayasaya nazaran iki defa cumhurbaşkanlığı yapılabilir ve Recep Tayyip Erdoğan iki kere cumhurbaşkanı oldu” diye konuştu.

‘SİZ ÇAKMA MUHALEFETSİNİZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılındaki seçimlerde aday olamayacağını öne süren Özdağ, “Görüyoruz ki CHP ve İYİ Parti, Erdoğan mağdur olmasın diye erken seçime dayanak vereceklerini açıkladılar. Erken seçimde 1 sene evvel değil, bir ay evvel yani erkende değil aslında. Yalnızca ismi erken seçim. Akşener’ in izahını anlamak mümkün değil. ‘Erdoğan mağdur olmasın’ diye diyorlar. Anayasa 2 sefer Cumhurbaşkanlığı öngörmüşse bir daha aday olabilsin diye anayasaya karşı hile yapmanızı Türk halkına nasıl izah edeceksiniz ? Siz nasıl muhalefet partisisiniz? Siz çakma muhalefetsiniz. Siz Erdoğan’ın payandasısınız. ‘Efendim biz yapmazsak nasıl olsa Yüksek Seçim Kurulu yapar. Erdoğan’ın adayları kabul eder’ Bırakın Yüksek Seçim Kurulu anayasayı çiğnesin. Bırakın o ayıp YSK’ ya ilişkin olsun. Buradan bütün Türk halkına sesleniyorum. Erdoğan anayasayı çiğnemek için hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener de kendisine yardımcı oluyor. Bu seçimin erken olmasına falan gerek yok. Bu seçim tarihinde olmalı. Erdoğan bunu tek başına yapamıyor. Bunun için CHP ve ÂLÂ Parti’nin takviyesine muhtaçlığı var. CHP ve İYİ Parti, Erdoğan mağdur olmasın, mağduru oynamasın diye anayasaya karşı hile sürecine ortak olacaklarını açıklıyorlar. Bu nasıl bir siyaset anlayışıdır? Bu nasıl bir muhalefet anlayışıdır? Hiç kimse, YSK’nın anayasayı ihlal ederek, ‘Erdoğan’ı nasıl olsa aday gösterirler’ biçimindeki izahla bu işten kurtulacağını zannetmesin. Biz Zafer Partisi olarak seçim kampanyamıza başladık ve seçimlerin de gerçek tarihinde yapılmasını istiyoruz. Erdoğan da bu seçimde aday olamaz diyoruz” sözlerini kullandı.

‘BÖYLE MUHALEFET OLURSA ERDOĞAN 40 SENE İKTİDARDA KALIR’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Özdağ, şöyle devam etti:

“İstanbul’da 2019 seçimlerinde 10 milyon seçmen vardı. İmamoğlu 13 bin oy farkla kazandı. Kılıçdaroğlu diyor ki ‘yok canım o kadar seçmen yoktur’ ne kadar 166 bin. İnanılır üzere değil. Sayın Kılıçdaroğlu senin önem vermen için kaç olması gerekiyor? Hani bir fıkra var ya matematikçiye sormuşlar iki sefer iki kaç eder? 4 demiş. Fizikçiye sormuşlar 4.0 demiş. Jeologa sormuşlar ‘size kaç lazım’ demiş. Kemal bey sana kaç lazım? Kaç olunca ayağa kalkacaksın? 1 milyon mu? 2 milyon mu? Bu türlü bir muhalefet olursa Erdoğan 20 sene değil, 40 sene de iktidarda kalır. Erdoğan’ın en büyük problemi seçimlere giderken bir taraftan sığınmacılar, öbür taraftan ekonomik kriz. Bunların hiçbirini çözemiyor. Bunların baskısı altında ezilirken çözülmüş bir başörtüsü problemini gündeme getirdi. Erdoğan bile şaşırdı ‘böyle pas atılır mı?’ diye. İnanılır üzere değil. Bize ‘neden muhalefeti eleştiriyor?’ diyorlar. Ya bunlar muhalefet değil. Muhalefet olsa eleştirmeyiz.”

Özdağ, tenkitlerini sürdürerek, “Sansür yasası geldi. Sansür yasası sırasında Kemal Kılıçdaroğlu Amerika’ya gitti. Artık de İngiltere’ye gidiyor. Hangi unsurun sansürün ana kaynağını oluşturduğundan haberdar değil. ‘Engin Bey o kaçıncı unsurdu?’ diyor. O da oradan bağırıyor ’29’ diye. Özetle Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’dan sonra en düzgün AK Partili’dir. AK Parti kümesinde ne vakit rozet takacak merak ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir