Ya Arıyor Ya da Mesaj Atıyor: Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Küstüğü İsimler ve Nedenleri

Cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, son günlerde kimi isimlere küsmesiyle gündem oldu. Gerek arayarak gerekse bildiri yoluyla bağlantıya geçen İnce’nin küstüğü isimleri, açıklamaları ve nedenleri toparladık. Bakalım İnce, kimlere küstü?

14 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklamıştı. “Olmuyorsa, seçime 2 gün kala gereğini yaparız.” diyerek Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilebileceğini belirten İnce’nin adaylığı da reaksiyonla karşılanmıştı.

İnce’ye ‘Adam kazandı’ bildirisi hatırlatan kullanıcılar, serp reaksiyonlarla İnce’nin adaylığına karşı çıkmıştı.

Adaylık açıklamasının akabinde birçok polemiğin içerisinde yer alan İnce, son olarak da birtakım isimlere küsmesiyle gündem oldu.

Peki Muharrem İnce kimlere neden küstü?

İlk olarak Nevşin Mengü, yayınında Muharrem İnce’nin kendisini aradığını belirterek, “Elinde bilgi yok, hiçbir şey yok neye nazaran konuşuyorsun” dedi. ‘Muharrem Bey var’ dedim. ‘Yok ya nereden elinde olacak senin’ diyerek çıkıştı” dedi.

Nevşin Mengü’nün yayınını buradan izleyebilirsiniz:

Nevşin Mengü’ye çıkışan ve küsen İnce daha sonra da Fatih Portakal’a küstü. Portakal yayında İnce’nin kendisine ‘Kırıldım bir daha sana çıkmayacağım’ iletisi attığını söyledi.

Portakal ‘Bana işimi öğretiyor. Ben size işinizi öğretiyor muyum? Herkes kendi işini yapsın. Dün Nevşin’e bir iki cümle söylemiş. Nevşin de karşılığını vermiş. Bu türlü bir siyasetçinin olmaması gerekiyor. Düşünsenize İnce üzere bir insanın bizi yönettiğini düşünün. Başa geldiğinde sanki nitekim demokrat bir yönetici olabilir mi? Hiç itimat verici bir isim değil Muharrem İnce.’ dedi.

Fatih Portakal’ın yayınını da buradan izleyebilirsiniz:

Ardından Özgür Demirtaş da İnce’den nasibini aldığını paylaştı. İnce’nin kendisine siyasetten anlamadığını söylediğini belirtti.

Son olarak İsmail Saymaz da İnce’nin kendisine küstüğünü yazdı. Aradığını ama açmadığını paylaştı.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir