Yeni ev almak isteyen kadına kuzen şoku!

Adana’da, geçen yıl yeni mesken almak için sıfır otomobiliyle oturduğu daireyi satan Hatun Yalım Sümer, emlakçısı tıpkı vakitte kuzeni olan kişi tarafından dolandırılarak 480 bin TL’sinden oldu. Dolandırılan Sümer’e 8 yıldır mahkemelik olan ve üretim etabında müteahhit tarafından terk edilen bir apartmanda daire verildi.

38 yaşındaki Hatun Yalım Sümer, yeni bir mesken almak için emlakçılık yapan dayısının oğlu T.Y (34) ile görüştükten sonra otomobilini ve oturduğu konutu sattı. Lakin anlaştığı daireyi alamayan bunun yerine, 480 bin lira karşılığında üretim kademesindeki bir apartman dairesini satın alan Sümer, satın aldığı dairenin bulunduğu de 8 yıldır mahkemelik olduğunu öğrenince şok oldu.

KUZENİM İLE ARAMDA TARTIŞMA ÇIKTI

Dolandırıldığını ileri süren Sümer, ”Öz dayımın oğlu, yani kuzenimin ofisine gittim. Pazartesiydi, mukavele yapıldı. Çarşamba gününe tapudan randevu alındı. Çarşamba günü geldiğinde, adam virüs oldu ve öbür mazeretler üretti. Ben eşyalarımı her şeyi koliledim, her şeyim hazır vaziyetteydi. Şu gün bugün diğer yer orası burası derken, anlaştığımız yeri iptal etti. Bunun üzerine ortamızda tartışma çıktı. Sonunda bana üretim evresindeki bir daireyi sattı. Dairenin, 8 yıldır mahkemesi süren inşaatın müteahhit tarafından üretiminin yarım bırakıldığını öğrendim” dedi.

Şu anda kayınbabasının meskeninde birlikte yaşadıklarını kaydeden Sümer, ”Bu olay, ruhsal olarak konutun içerisinde çocuklarıma bile yansıdı. Her şeyden oldum, sıhhatimden oldum. Adalet istiyorum. Ben yandım, Adana’da öteki beşerler yanmasın. Benim çektiğim acıyı diğer beşerler yaşamasın. ” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir